Wirtualne Lasy
Wirtualne Lasy
Forum dyskusyjne dla ludzi interesuj�cych si� lasem. Forum zosta�o uruchomione w dniu 3 czerwca 2006 roku. Przy portalu www.lasy.pl dzia�a r�wnie� lista dyskusyjna. Zapraszamy<

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Goraj of course
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Technika leśne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BTK47
XX

PostWysłany: Czw, 09 Lis 2006, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, tak był także juz za moich czasów- mam tu na myśli ksywke i numer z listami, z tym że nie pamiętam, co działo sie z p. Franciszkiem kiedy szkoła i internat mieściły się w zamku. Była tam przy bocznym wejściu dyżurka, gdzie siedzieli dyżurni. O ile pamiętam to p. Franek raczej tego pomieszczenia unikał....
Moim kierownikiem internatu był p. H.Sz.
Z pewnych względów nie będzie on tematem do wspominków. Gaworzymy tu sobie rozrywkowo, wspominamy wyłącznie miłe zdarzenia.....
Niestety- zdarzyło się coś, co nie pozwala mi pisać w tej konwencji o tym panu, mimo że tak ogólnie można było wytrzymać.
Utrudniał nam życie jak mógł : np. co jakiś czas do zamku przyjeżdzał z Szamotuł fryzjer, i wówczas zaczynała się łapanka klientów....
Również podobnie działo się z sprawami stomatologicznymi - przyjeżdżała pani stomatolog, no i wówczas zaczynało się....
Kiedyś mnie dopadło, pani stwierdziła konieczność usunięcia którejś ósemki; cucili mnie 3 razy w ciągu 45 minut.
Potem mówią że nie kochamy dentystów...
Natomiast chetnie opiszę zdarzenie, w którym uczestniczył jego pies, takie wyżłopodobne bydlę, łażące po zamku, pożerające wszystko, co znalazło sie w pobliżu jego pyska ( sorry, chyba mówi się "kufy").
Pewnego dnia chłopcy z maturalnej dopadli nieszczęśnika ( psa, nie pana H.) w jednej sypialni, w momencie pożerania paczki z domu, która nieopatrznie została ukryta pod łóżkiem.
Było to w którejś sypialni w bocznym korytarzyku na parterze...
Do miski wlali eter i następnie wszdzili tam psi zad, z szczególnym uwzględnieniem jego "klejnotów" . Reakcja złoczyńcy była szybsza niż prędkość światła, okno było otwarte.......
Bydlę przeżyło, obowiązki prokreacyjne spełniał sumiennie, ale nie dalej niż w odległości 20 m. od masztalarni, gdzie mieszkał wraz z swoim panem.

Dzisiaj na stronie ZSL Goraj napisali, że do matury 255 dni. Następnym razem - tak a'propos -opiszę przypadłość jaka spotkała nasz rocznik w temacie "matura".
Było strasznie.....

PS: Chwilowo używam klawiatury z wejściem przez USB, nie przestawiłem w związku z tym BIOS-u.
Jest to sytuacja przejściowa, stąd zdarzają się błędy w postaci braku polskich znaków [np. "a" zamiast "ą", itp... ]. Staram się poprawiać błędy, ale mogę czegoś nie zauważyć... Piszę raczej szybko, i staram się nie czytać tego co już napisałem, no bo wtedy zaczyna sie poprawianie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz Liebek
XX

PostWysłany: Czw, 09 Lis 2006, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan H .Sz. - myśmy na Niego mówili Wuja Szczena ! Był naszym higienistą. Mógł zwolnić z lekcji z powodu np. przeziębienia . Wystarczyło mieć " tylko" gorączkę..... I tu było pole do popisu.... naszego oczywiście.
Hej !
15a_team
X

PostWysłany: Wto, 12 Gru 2006, 3:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za moich czasów miał ksywę Fenek...był niegroźny i raczej unikał naszego towarzystwa..mrugnięcie porozumiewawcze..co do zwolnień to pamiętam że raz była epidemia grypy i pomagał szkolnej pigułce w mierzeniu temperatury wszystkim "chorym"..i wszyscy tą temperature mieli...odpoczywaliśmy w domu caly tydzien...
Powrót do góry
BTK47
XX

PostWysłany: Sro, 20 Gru 2006, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

15a_team napisał:
co do zwolnień to pamiętam że raz była epidemia grypy i pomagał szkolnej pigułce w mierzeniu temperatury wszystkim "chorym"..i wszyscy tą temperature mieli...odpoczywaliśmy w domu caly tydzien...

To wy mieliście dodatkowo "pigułkę "?????? Szczęściarze - bo nic tak nie leczy jak ładna "pigułka" - gdzie tu sprawiedliwość?
My byliśmy skazani tylko na wdzięki p. HS.
To po pierwsze, chociaż nie o tym chciałem.
Miało być o Goraju.

Miało być i jest!!!!!!!

http://www.fotosik.pl/tagi/Goraj
http://www.man.poznan.pl/~marcinp/pages/polska/czarnkow2.html
http://www.zsl-goraj.cil.pl/obrazy/index.htm
http://www.igf.edu.pl/~skand/goraj-zamek.htm
Powrót do góry
BTK47
XX

PostWysłany: Sob, 28 Lip 2007, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
BTK47
XX

PostWysłany: Sob, 04 Sie 2007, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę tutaj przycichło, więc spróbuję - mimo okresu wakacyjnego- coś napisać.
Od samego początku zaistnienia w sieci starałem się aby na stronie naszej "starej budy" , czyli Technikum Leśnego w Goraju uruchomiono "forum" . Mogłaby też zostać stworzona galeria zdjęć wykonanych przez absolwentów.....
Tutaj małe wyjaśnienie: jestem absolwentem TECHNIKUM LEŚNEGO W GORAJU. Taką nazwę nosiła wówczas ta szkoła, taki mam nadruk i pieczęć na dyplomie. Ta więc nazwa zostala w mojej świadomości i tej nazwy zawsze będę używał.

Ponieważ moje opisane wyżej starania nie odniosły efektu - postanowiłem założyć stronę poświęconą Technikum Leśnemu w Goraju.
Pomyślałem, zrobiłem i oto link do tej strony:

http://www.sciaga.pl/klasa/s/35729-technikum_lesne-goraj

Zapraszam wszystkich absolwentów do zapisywania sie do tej szkoły, niezależnie od nazwy, jaką ta szkoła nosiła w momencie, gdy stawaliście sie jej absolwentem.
Zapraszam.

Powrót do góry
BTK47
XX

PostWysłany: Pią, 09 Lis 2007, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znów wypadło na mnie....
Otóz przed chwilą zajrzałem na stronkę ZSL w Goraju. I cóż tam zobaczyłem?
Ano kilkadziesiąt zdjęć z różnych okazji i uroczystości , które miały ostatnio miejsce w Goraju.
I tu nie jestem tak do końca przekonany czy to wina mojego sprzętu, braku umiejętności, czy może niedoróbka kogoś, kto redaguje tę stronę.
Chodzi o to tych zdjęć nie można powiększyć. A widzę tam kilka znajomych ( prawdopodobnie !) osób, lecz niestety - maly format zdjęć nie pozwala się upewnić....
A swoją drogą- czy nie lepiej byłoby utworzyć na stronie zakładkę pt. "galeria zdjęć" i tam zamieszczać wszystkie zdjęcia z odpowiednim opisem?
No i kolejny raz zapytuję ( chociaz już nie bardzo wiem kogo należy o to pytać! ) : kilkakrotnie był poruszany temat utworzenia "księgi gości".
Był poruszony i na tym się skończyło....
Może ktoś wreszcie sie na ten temat wypowie!!!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Technika leśne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: