Wirtualne Lasy
Wirtualne Lasy
Forum dyskusyjne dla ludzi interesuj�cych si� lasem. Forum zosta�o uruchomione w dniu 3 czerwca 2006 roku. Przy portalu www.lasy.pl dzia�a r�wnie� lista dyskusyjna. Zapraszamy<

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cechy taksacyjne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Użytkowanie lasu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baluu
XX

PostWysłany: Wto, 20 Cze 2006, 14:27    Temat postu: Cechy taksacyjne Odpowiedz z cytatem

może mi ktoś powiedzieć jak sie dzieli taksacje na jakiej podstawie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tatko
XX

PostWysłany: Wto, 27 Cze 2006, 23:38    Temat postu: Re: Cechy taksacyjne Odpowiedz z cytatem

baluu napisał:
może mi ktoś powiedzieć jak sie dzieli taksacje na jakiej podstawie?

Wydaje mi się, że to temat pod inny dział - urządzanie lasu. uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
baluu
XX

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz zwasze sie może wydawac jak byS zadawał pytanie to byś je postawił w urządzaniu a ja dałem w uzytkowaniu wiec prosze o odpowiedz. A i to już sa przesadne niuanse!
Redwald
X

PostWysłany: Sob, 01 Lip 2006, 6:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś tak ciężko odpowiedzieć na pytanie tak sformuowane uśmiech. Bo z niego nic nie wynika. A co do niuansów pomiedzy Użytkowaniem lasu a Urządzaniem lasu to się setnie ubawiłem.

Cechy taksacyjne drzewostanu: skład gatunkowy, wiek, bonitacja (dla każdego gatunku wchodzącego w skład drzewostanu), stopień zadrzewienia, jakość techniczna, przydatność hodowlana, formy zmieszania.
I na podstawie tych cech dzieli się drzewostany na wydzielenia, czyli drzewostany o takich samych cechach taksacyjnych.
Powrót do góry
tatko
XX

PostWysłany: Wto, 18 Lip 2006, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodałbym jeszcze budowę (strukturę) pionową, miąższość, bieżący przyrost miąższości, zwarcie, luki, podrost, nalot, podszyt, pochodzenie drzewostanu, opis wyłączeń obejmujących grunty nieleśne, wskazówki gospodarcze na najbliższy okres gospodarczy (10-lecie) Szczęśliwy
Powrót do góry
ponury_żniwiarz
X

PostWysłany: Sro, 26 Lip 2006, 13:44    Temat postu: taksacja lasu Odpowiedz z cytatem

Darz Bór
Taksacja lasu jest elementem składowym procesu inwentaryzacji lasu. Inwentaryzację w tym taksację lasu przeprowadza się kilkoma znanymi metodami: szacunkowe, pomiarowe, pomiarowo-szacunkowe i reprezentacyjne (statystyczne). Charakterystykę poszczególnych znajdziesz w każdym podręczniku akademickim do urzadzania lasu. Opisy taksacyjne sporządza się dla pododdziałów kolejno okreslając nastepujące cechy:
- zaliczenie do rodzajów lasów ochronnych;
- typ siedliskowy lasu;
- gospodarczy typ drzewostanu;
- strukturę drzewostanu;
- skład gat. w poszczególnych piętrach
- przeciętny wiek;
- zwarcie w panującym piętrze;
- występowanie podrostów, nalotów, podsadzeń i podszytu;
- występowanie nasienników i przestojów;
- luki do uproduktywnienia.
Natomiat przy opisie taksacyjnym powierzchni leśnej nie zalesionejnalezy kolejno okreslać:
- zaliczenie do rodzajów lasów ochronnych;
- rodzaj powierzchni;
- typ siedliskowy lasu;
- gospodarczy typ drzewostanu;
- gatunek główny gospodarczego typu drzewostanu;
- występowanie podrostów, nalotów i krzewów;
- występowanie starszychy drzew;
Ehhh bardzo wyczerpująca odpowiedź.
Służę pomocą. Pozdrawiam. Darz Bór
Powrót do góry
gepard

PostWysłany: Pią, 30 Gru 2011, 20:18    Temat postu: Taksacja. Odpowiedz z cytatem

Pytanie Korzystając z temtu czy mógł by mi ktoś napisać jakie są nowoczesne metody taksacyjne lasu ? Pytanie Pytanie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Użytkowanie lasu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: