Wirtualne Lasy
Wirtualne Lasy
Forum dyskusyjne dla ludzi interesujących się lasem. Forum zostało uruchomione w dniu 3 czerwca 2006 roku. Przy portalu www.lasy.pl działa również lista dyskusyjna. Zapraszamy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zamknięta droga powrotu do Lasów Państwowych.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mgr inżynier 55
X

PostWysłany: Sob, 20 Cze 2009, 4:05    Temat postu: Zamknięta droga powrotu do Lasów Państwowych. Odpowiedz z cytatem

Jestem jednym z tych mgr inż. leśnictwa, którzy od kilkunastu miesięcy mają zamkniętą drogę powrotu do swojego umiłowanego zawodu.
Przez kilka ostatnich lat pracowałem w szkole jako nauczyciel, a teraz przez pozostałe do emerytury 12 lat chcę pracować
w Lasach Państwowych.
Szukam kontaktu z ludźmi będącymi w podobnej sytuacji.
Mam pewien plan, chcę go skonsultować i wspólnie z innymi zastosować.
Mój adres: jansniegocki@interia.pl

Falco
X

PostWysłany: Czw, 09 Lip 2009, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Czegoś tu nie rozumiem... Kto Ci zamknął drogę do LP?. Dyrektor? Nadleśniczy? A może sam sobie zamknąłeś tą drogę?
mgr inżynier 55
X

PostWysłany: Pią, 10 Lip 2009, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od czerwca 2008 do dziś obowiązuje dyrektywa Dyrektora Generalnego
Lasów Państwowych zakazująca nadleśniczym przyjmowania kogokolwiek do pracy. Mogą oni jedynie przesuwać ludzi między jednostkami. Od dawna już o tym wiem, a od 29 maja 2009r. mam to na piśmie od samego
Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr inż. Mariana Pigana.
[........]
Zapraszam do czytania innych moich postów, a dowiesz się więcej, "Falco".
Jest nas wielu i nigdy się nie poddajemy, "Falco" .
Również pozdrawiam.
INŻYNIER 55
karabeus

PostWysłany: Sob, 04 Gru 2010, 22:26    Temat postu: Praca w LP dla elity? Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, jaka elita intelektualna pracuje w lasach, ja mając wykształcenie wyższe uzupełnione dodatkowymi studiami i kursami tematycznymi, mający doświadczenie od stanowiska leśniczego poprzez wiele innych funkcji i stanowisk w lasach, urządzaniu i administracji, po złożeniu oferty pracy do połowy nadlesnictw w kraju, nie otrzymałem żadnej pozytywnej odpowiedzi, czy choćby nadziei, że jak się coś zwolni...
Zastanawiam się, czy jest to decyzja Góry, czyli Naczelnego Dyrektora by nowych nie zatrudniać, czy jest to jakaś forma nepotyzmu (zatrudniamy swoich), czy nie liczy się doświadczenie (młodym łatwiej jest manipulować), czy też panuje zasada, że najbezpieczniej jest zatrudniać głupszych od siebie?
Jest to przykre co piszę, ale w toczącej się dyskusji o LP, mówi się o doskonałej kadrze w lasach, o niemożliwości wypracowania zysku bez racjonalizacji zatrudnienia. Doskonale trzyma się nadbudowa w postaci kontroli, nadzoru, natomiast likwiduje się służbę terenową, powiększa leśnictwa.
Czy leśniczy jest jeszcze gospodarzem lasu, czy tylko jego nadzorcą?
Ciekaw jestem opinii ludzi z lasu
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora WP Kontakt
jzl
X

PostWysłany: Czw, 28 Sie 2014, 7:17    Temat postu: zatrudnianie w LP Odpowiedz z cytatem

Przyznaję, że jako świeży emeryt doskonale pamiętam wypowiedź DyrGena na czacie. gdzie powiedział, że pracownicy po osiągnięciu wieku emerytalnego nie muszą odchodzić z pracy, bo emerytura to przywilej, a nie obowiązek. Jest to zgodne z polityką Tuska, acz nie dotyczy mojej skromnej osoby, gdyż dalsze zatrudnianie mnie nie wchodziło w grę. I patrząc z punktu widzenia tych co szukają pracy - zapis prawny, że po osiągnięciu wieku emerytalnego można jeszcze pracować jest głupi i niesprawiedliwy, gdyż de facto przyczynia się do wzrostu bezrobocia. Czyli zastosowanie przez DyrGena przymusu, bym poszedł na emeryturę uważam za działanie zgodne z interesem społecznym. Ale już pozwalanie na to, by regionalną dyrekcją zarządzał 70-letni dziadek tylko dlatego, że nazywa się Sennik - to nie stwarza dobrego wizerunku rządowi Tuska.
PiotrK
Administrator

PostWysłany: Sob, 30 Sie 2014, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zaczyna być "stały punkt programu". Dyrektorem krośnieńskiej dyrekcji został kolejny emeryt: Pan Bogusław Famielec...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: