Wirtualne Lasy
Wirtualne Lasy
Forum dyskusyjne dla ludzi interesuj�cych si� lasem. Forum zosta�o uruchomione w dniu 3 czerwca 2006 roku. Przy portalu www.lasy.pl dzia�a r�wnie� lista dyskusyjna. Zapraszamy<

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

o pracy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Studia leśne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sedno
XXX

PostWysłany: Wto, 13 Lut 2007, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aNO NIC TYLKO PROTEKTORA POSZUKAC mrugnięcie porozumiewawcze
fusiara
X

PostWysłany: Wto, 13 Lut 2007, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo jak mawiają starzy oponiarze - na dobrym protektorze to i księżyc okrążysz mrugnięcie porozumiewawcze
sedno
XXX

PostWysłany: Wto, 13 Lut 2007, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubaw
kater
X

PostWysłany: Wto, 13 Lut 2007, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fusiara napisał:
bo jak mawiają starzy oponiarze - na dobrym protektorze to i księżyc okrążysz mrugnięcie porozumiewawcze

To było dobre Ubaw na dobrym oleju też można daleko zajechać ( tym w głowie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anula
X

PostWysłany: Sro, 23 Maj 2007, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10 lat wstecz wcale nie było łatwiej "zahaczyć" sie w lasach dziewcznie ale upór czyni cuda. W tym roku mija 10 lat mojej pracy w LP. Myśle, ze jeśli ktoś ma coś do zaoferowania swoją osobą to zostaje zauważony bez względu na płeć. Fakt początki były ciężkie( np zero powiązania tzw.rodzinnego z lasami, brak prawa jazdy- co stawiano za problem nawet przy przyjęciu na staż- smieszne nie? ) ale gdy mi dano szanse moje umiejętności zostały szybko zauważone. Teraz jestem również żoną leśnika a to co osiągnęłam zawdzięczam tylko swojej ciężkiej pracy.Nie, nie wpadam w samozachwyt tylko chce przez to powiedzieć, ze nie od razu można mieć wiele....Młodemu pokoleniu bardzo dobrze wychodzi narzekanie i wydaje sie jemu ze wszystko sie im od życia należy.!!!!! Troche pokory! Czasy nie są łatwe ale nie oszukujmy sie , coś takiego jak sprawiedliwosć nie istnieje. Może trzeba mieć troche szcześcia rownież. uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mariusz Liebek
XX

PostWysłany: Czw, 24 Maj 2007, 7:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje gratulacje !
Pamiętam koleżankę z klasy w TL , której " mądry" nauczyciel przedmiotów zawodowych " umilał " życie tłumacząc jej , że to strata czasu - i proszę - pracuje ona już ponad 30 lat w lesie ! I kto miał rację ?
Darz Bór !
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Wto, 31 Lip 2007, 15:15    Temat postu: Re: o pracy Odpowiedz z cytatem

aga.kinsel napisał:
Coś w tym jest, ale nie ma co się oszukiwać, że tylko Lasy Państwowe są taką "twierdzą dostępną tylko dla "wybranych"". (...) Obecnie jestem na stażu po studiach leśnych i plecki moje są małe jak cała moja osóbka (dodatkowych nie posiadam) i mam nadzieję, że dopnę swego i po stażu uda się dostać pracę w Lasach.
A skoro wiara czyni cuda - my wierzymy, że się uda! mrugnięcie porozumiewawcze

No i...? Się udało czy nie? Bom ciekaw niezmiernie! Sam zaczynałem bez pleców i "popychaczy" i jakoś -nasty rok się układa póki co. Dlatego pytam nieśmiało czy jest nas więcej Pytanie

Być inteligentnym to bardzo męczące...
Powrót do góry
aga.kinsel
X

PostWysłany: Czw, 02 Sie 2007, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cierpliwości uśmiech Do 15 października jeszcze się "stażuję", a potem....Potem sie pochwalę albo pożalę uśmiech Wiem, że CHCĘ, a podobno chcieć to móc Szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Czw, 02 Sie 2007, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aga.kinsel napisał:
Cierpliwości uśmiech Do 15 października jeszcze się "stażuję", a potem....Potem sie pochwalę albo pożalę uśmiech Wiem, że CHCĘ, a podobno chcieć to móc Szczęśliwy

Hmm myślałem, że już, ale widać za wcześnie się wyrwałem. Nic to. Poczekam jeszcze ciut na dobre wieści (wierzę w to). W razie by co, to przymierzam się zwolnić "ciepłą" posadkę w biurze swojego n-ctwa i to być może lada chwila, więc zapraszam w razie by co mrugnięcie porozumiewawcze choć jak widzę kilka km nas dzieli...

Powrót do góry
aga.kinsel
X

PostWysłany: Czw, 16 Sie 2007, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomCio? napisał:
myślałem, że już, ale widać za wcześnie się wyrwałem. Nic to. Poczekam jeszcze ciut na dobre wieści (wierzę w to). W razie by co, to przymierzam się zwolnić "ciepłą" posadkę w biurze swojego n-ctwa i to być może lada chwila, więc zapraszam w razie by co mrugnięcie porozumiewawcze choć jak widzę kilka km nas dzieli...

No trochę do pracy bym miała kilometrów mrugnięcie porozumiewawcze Ale już niedługo się sprawa wyjaśni, przynajmniej na lokalnym podwórku....Tyle tylko, że ja popadam w czarnowidztwo.....
Powrót do góry
aga.kinsel
X

PostWysłany: Nie, 11 Lis 2007, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa słowa do TomCia?
UDAŁO SIĘ! uśmiech
Powrót do góry
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Nie, 11 Lis 2007, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aga.kinsel napisał:
Dwa słowa do TomCia?
UDAŁO SIĘ! uśmiech

Szczęśliwy To i dwa od TomCia?:
Cieszę się!
...i trzecie malutkie: BARDZO

Powrót do góry
puszczyk
X

PostWysłany: Pon, 26 Lis 2007, 1:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I można ? Pewnie że można .
LeszekQ

PostWysłany: Sro, 23 Lis 2016, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, odświeżam trochę wątek ponieważ chce wysłać syna na studia leśne czy jest to jeszcze opłacalne. Czy można po tym dobrze zarabiać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Sro, 23 Lis 2016, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieźle. Po 9 latach... nowy wpis...
Moja progenitura sama sobie studia wybrała i nie były to studia leśne. Tyle tytułem dygresji.
Zawód jak zawód. Trudno jest bez technikum leśnego zrobić karierę w lasach, ale nie jest to niemożliwe. Powszechne jest przeświadczenie, że nie wiedza i zdolności decydują o rozwoju kariery i (nazwijmy to kolokwialnie) "opłacalności" tego zawodu. Zauważalny jest podział na swoich i resztę, gdzie swoi mają się zauważalnie lepiej, a reszta ma pracę, pensję, premie kwartalne i też ma się z czego cieszyć. Zawsze kwestią ogromnie ważną jest jednak odrobina szczęścia i bycie we właściwym czasie, we właściwym miejscu. Jest ogromna nadprodukcja leśników, a przez to spora konkurencja na rynku. I to na rynku, gdzie nepotyzm jest codziennością, nazywaną czasem tradycją leśną.
Konkluzją wielu dyskusji o przyszłości po studiach leśnych jest spostrzeżenie, że jeśli już, to warto skończyć szkołę z renomą. Za renomowane uważa się Warszawę, Kraków i Poznań. Wg mojego - bardzo ogólnego i uproszczonego spojrzenia - Kraków kształci górali, Warszawa Dyrektorów, a Poznań Leśników. Choć za takie uproszczenia środowisko mnie ma prawo mnie obśmiać okrutnie uśmiech
Będąc spoza środowiska (rodziny, przyjaciół itp.) trudno jest zrobić typowo leśną karierę, a praca typowego leśnika - leśniczego, podleśniczego, jest na prawdę trudna i wymagająca. Nie jest to jednak niemożliwe, ale wówczas trzeba mieć "to coś". Pasję i determinację na przykład. Łatwiej jest się ze środowiskiem zintegrować będąc myśliwym.
Jednak lasy to nie tylko przyroda. Lasy to też ekonomia, finanse, informatyka, gospodarka gruntami i nieruchomościami, budownictwo i wiele innych dziedzin.
Z moich doświadczeń wynika, że leśników nam nie brakuje. Brakuje nam leśników finansistów z prawdziwego zdarzenia, leśników ekonomistów, leśników budowlańców (szczególnie od dróg i budynków). Lasu i leśnictwa w sensie potocznym przy tym nie uświadczysz za wiele... ale w końcu życie to jest to na co trzeba zarobić.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Studia leśne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: