Wirtualne Lasy
Wirtualne Lasy
Forum dyskusyjne dla ludzi interesujących się lasem. Forum zostało uruchomione w dniu 3 czerwca 2006 roku. Przy portalu www.lasy.pl działa również lista dyskusyjna. Zapraszamy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

o pracy
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Studia leśne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
salamandrra
X

PostWysłany: Sro, 30 Sie 2006, 13:57    Temat postu: o pracy Odpowiedz z cytatem

LUDZI NIE ŁUDŹCIE SIĘ!!!
BEZ SZEROKICH PLECÓW NIE MA SZANS NA COKOLWIEK...
ZNAM NA TO WSPANIAŁE DOWODY...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Wto, 19 Wrz 2006, 22:38    Temat postu: Re: o pracy Odpowiedz z cytatem

salamandrra napisał:
LUDZI NIE ŁUDŹCIE SIĘ!!!

Taaaa. Wybaczam ci, boś z toruńskich okolic. Ale nie uogólniałbym aż tak radykalnie tego co się w lasach dzieje. Młode wilki też bywają wredne i zakochane w sobie, a tego niektórzy nie lubią - i co z tego?
Ja uważam, że: Każdy pracodawca chętnie zatrudni wartościową osobę. Bo ktoś musi pracować.
Napisz coś o tych WSPANIAŁYCH DOWODACH. Uwielbiam te "toruńskie pierniki" znaczy się "perełki"

Być inteligentnym to bardzo męczące...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
puszczyk
X

PostWysłany: Sro, 11 Paź 2006, 20:06    Temat postu: Czasami i tak bywa Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie zawsze tylko plecy są drzwiami do pracy w leśnictwie.W moim przypadku szukanie po Polsce pozwoliło mi na dalszą realizacje mażeń o pracy w lesie .Dzięki temu jestem już leśniczym od 10 lat.Na moje nadleśnictwo trafiłem z książki telefonicznej. No nie odrazu byłem zadowolony bo musiałem pracować jako pracownik pomocniczy coś na wzór gajowego.Z czasem mnie doceniono . Niestety o toruńskiej RDLP mówią ,,betony,, bo to jak tam jest tylko wiedzą nieliczni którzy tam pracowali. Rada: szukaj , wal do drzwi , jak nie drzwiami to oknem.Tylko chciej. Bo droga ta nie jest taka prosta. bleee
salamandrra
X

PostWysłany: Pią, 13 Paź 2006, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

10 lat temu to wszystko bylo o wiele prostsze...
dlatego zdecydowalam sie spelniac swoje marzenia i poszlam do TL.
niestety czasy sie zmienily... : Smutny
Powrót do góry
puszczyk
X

PostWysłany: Pią, 13 Paź 2006, 11:02    Temat postu: Czy czasy były prostsze ? Odpowiedz z cytatem

Wtedy było tak samo. Charowałem za marne pieniądze jako starszy robotnik gajowy. Nie wiedziano jak mnie sklasyfikować. Straciłem stanowisko po pójściu do wojska.Mogłem rzucić wszystko w diabłybo miałem możliwości w innym zawodzie. Nie uczyniłem tego bo chciałem wykonywać ten piekny zawód. Dzieki mojej żonie zdecydowałem się na emigracje po kraju. Opłaciło się. Nie patrz na las z perspektywy regionu w którym mieszkasz. I jeszcze jedno zastanów sie czy rzeczywiście chcesz poświęcić życie swoje i bliskich na leśny żywot , bo to naprawdę wiąże się z dużymi komplikacjami. Nie zawsze lesniczówka jest w tak dobrym położeniu że inni z rodziny mogą dostać pracę lub dojechać do niej. Jesteś młoda wiec masz wyjście. Życzę ci jednak aby ci się udało , bo nadal interesujesz sie lasem , choć podkładaja ci kłody pod nogi. POWODZENIA Ubaw
tatko
XX

PostWysłany: Sob, 14 Paź 2006, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do odważnych świat należy.... ale ciężko, bardzo ciężko pracę zdobyć Szalonooki
Powrót do góry
mychu

PostWysłany: Pon, 30 Paź 2006, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tymi plecami to kolega może ma rację, ale wiem, że jak komuś zależy pracę znajdzie, są sposoby żeby sie wykazać - wpaść w oko, zostać zauważonym... i dostać pracę nawet bez pleców, trzeba tylko chcieć... Wykrzyknienie
Powrót do góry
salamandrra
X

PostWysłany: Pią, 03 Lis 2006, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze to nie kolega tylko koleżanka
a poza tym to zawsze można postąpić wg zalecenia naszego Dyrektora RDLP, którego nazwiska ni będę przytaczać, czyli poszukać sobie męża leśnika....
taki nasz Dyrektor ma sposób na brak miejsc pracy dla mnie i kilku moich koleżanek...
Powrót do góry
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Pią, 03 Lis 2006, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

salamandrra napisał:
(...) zawsze można postąpić wg zalecenia naszego Dyrektora RDLP, którego nazwiska ni będę przytaczać, czyli poszukać sobie męża leśnika....
taki nasz Dyrektor ma sposób na brak miejsc pracy dla mnie i kilku moich koleżanek...

Ciekaw jestem jakie genialne rady ma ów Dyr. Koszmarek dla chłopaków. Może trzeba zostać kochającym inaczej?
Rany, w takich chwilach jak ta przechodzi mi tęsknota za Borami
Przypomniałaś mi ten tekst, z którym już miałem kiedyś do czynienia. Że też nie ma żadnej kary dla tych co to kierując ludźmi potrafią takie głupoty pieprzyć! Wstyd i hańba moim skromnym zdaniem. Ale głupiemu rozumu odebrać się nie da, więc co? Stołek? Przecie przyrośnięty... ale coś tam się znajdzie, święcie w to wierzę.
Innymi słowy przykro mi że młodzi ludzie muszą takich rzeczy słuchać Bardzo smutny Pięknie to moja małżonka ujęła: Giertych ma lepszy styl!

Być inteligentnym to bardzo męczące...
Powrót do góry
borodziej
X

PostWysłany: Nie, 11 Lut 2007, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomCio napisał:
Ciekaw jestem jakie genialne rady ma ów Dyr. Koszmarek dla chłopaków. Może trzeba zostać kochającym inaczej?
Rany, w takich chwilach jak ta przechodzi mi tęsknota za Borami

Ze wzajemnością TomCio! Wiosna idzie - ja też się za Tobą stęskniłem mrugnięcie porozumiewawcze Ubaw
borodziej
X

PostWysłany: Nie, 11 Lut 2007, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tatko napisał:
Do odważnych świat należy.... ale ciężko, bardzo ciężko pracę zdobyć Szalonooki

Ano dobrze prawisz. A z mieszkaniem służbowym - jeszcze trudniej Wykrzyknienie
fusiara
X

PostWysłany: Pon, 12 Lut 2007, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="TomCio"]
salamandrra napisał:
(...) zawsze można postąpić wg zalecenia naszego Dyrektora RDLP, którego nazwiska ni będę przytaczać, czyli poszukać sobie męża leśnika....

Dość wspomnieć o leśnych prominentach, którzy zaczynali od wyboru właściwej partii (na gruncie ideowym i matrymonialnym), którzy piąc się po szczeblach opanowywali sztukę kompromisów z bezpieką (zapewne aby system rozsadzać od środka), a po przewrocie ulec urokowi pluralizmu własnych przekonań i politycznej hustawki. Młodzieży ucz się!
Marian
XX

PostWysłany: Pon, 12 Lut 2007, 10:55    Temat postu: Re: o pracy Odpowiedz z cytatem

TomCio napisał:
salamandrra napisał:
LUDZI NIE ŁUDŹCIE SIĘ!!!

Taaaa. Wybaczam ci, boś z toruńskich okolic. Ale nie uogólniałbym aż tak radykalnie tego co się w lasach dzieje. Młode wilki też bywają wredne i zakochane w sobie, a tego niektórzy nie lubią - i co z tego?
Ja uważam, że: Każdy pracodawca chętnie zatrudni wartościową osobę. Bo ktoś musi pracować.
Napisz coś o tych WSPANIAŁYCH DOWODACH. Uwielbiam te "toruńskie pierniki" znaczy się "perełki"

Pewno. Pół Torunia miała obsiąść rodzina i protegowani Barona z W. Jak najbardziej wartościowe osoby, bo w ich żyłach płynie TAKA krew Zmieszany
Powrót do góry
aga.kinsel
X

PostWysłany: Pon, 12 Lut 2007, 19:13    Temat postu: Re: o pracy Odpowiedz z cytatem

salamandrra napisał:
LUDZI NIE ŁUDŹCIE SIĘ!!!

Coś w tym jest, ale nie ma co się oszukiwać, że tylko Lasy Państwowe są taką "twierdzą dostępną tylko dla "wybranych"". Jest mnóstwo takich miejsc gdzie bez znajomości ani rusz. Ale skoro już tak jest i raczej się nie zmieni, to marudzenie i szukanie dowodów nie pomoże. Może jestem niesamowicie naiwną i całkiem niepoprawną optymistką, ale cały czas staram się wierzyć, że mi się uda. Obecnie jestem na stażu po studiach leśnych i plecki moje są małe jak cała moja osóbka (dodatkowych nie posiadam) i mam nadzieję, że dopnę swego i po stażu uda się dostać pracę w Lasach.
A skoro wiara czyni cuda - my wierzymy, że się uda! mrugnięcie porozumiewawcze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marian
XX

PostWysłany: Wto, 13 Lut 2007, 12:35    Temat postu: Re: o pracy Odpowiedz z cytatem

Niczym nie można usprawiedliwiać nepotyzmu i protekcji, a sprzątanie czas zaczć od własnego podwórka.
Dlaczego na świat patrzeć tylko przez pryzmat swojej osoby? Czy takie spojrzenie jest miarodajne?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Studia leśne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: