Wirtualne Lasy
Wirtualne Lasy
Forum dyskusyjne dla ludzi interesuj�cych si� lasem. Forum zosta�o uruchomione w dniu 3 czerwca 2006 roku. Przy portalu www.lasy.pl dzia�a r�wnie� lista dyskusyjna. Zapraszamy<

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

studia...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Studia leśne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hanka

PostWysłany: Pon, 11 Wrz 2006, 17:12    Temat postu: studia... Odpowiedz z cytatem

chodze do 2 kl LO. zastanawiam sie nad studiami lesniczymi. no i w zwiazku z tym mam pare pytan...

co wlasciwie mozna robic po tych studiach? bardzo lubie przyrode, lasy to moj drogi dom. tylko bardziej od zajmowania sie drzewami chcialabym zajmowac sie lesnym zwierzem;) we wszystkich znaczeniach. czy po lesnictwie moglabym 'zajmowac sie' zwierzentami?

i czy taki przecietny zjadacz chleba jak ja, moze po takich studiach zdobyc prace w Polsce? a jezeli nie, to jaka prace mozna wykonywac po lesnictwie?

jak wyglada taka praca?

wiem ze te pytania moze brzmia troszke glupio, ale zalezy mi zeby wiedziec takie rzeczy.

pozdrawiam!
hanka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Wto, 19 Wrz 2006, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby realizowac swoje pasje i marzenia wystarczy chcieć. Możesz skończyć nawet fizykę nuklearną i pomagać zwierzętom, choć akurat powiązanie lesnictwa z tym co piszesz nie byłoby moim zdaniem dobrym pomysłem. Myśl o szkole, która pozwoli ci zdobyć zawód, ewentualnie użyteczną wiedzę. Jeśli wybierzesz leśnictwo tylko z miłości do zwierząt możesz się przykro rozczarować w przyszłości, choc akurat samo leśnictwo - jako dziedzinę do studiowania - osobiście sobie chwalę.
Wiesz jakie są czasy... dobrze jest mieć marzenia i jakiś cel w życiu, ale w zderzeniu z rzeczywistością lepiej też umieć twardo stąpać po ziemi.

Co zaś do twoich innych pytań:
    Studia są leśne, nie leśnicze - ale to tylko kwestia semantyki mrugnięcie porozumiewawcze.

Po studiach można robić wszystko co się chce robić albo umie, trzeba się tylko znaleźć we właściwym miejscu we właściwym czasie.

Studia lesne nie dają umiejętności zajmowania się zwierzętami, ale dają o nich jakąś wiedzę. Z tym, że dzikie zwierzęta raczej nie wymagają aby się nimi zajmować, ale oczywiście bywają wyjątki. Radziłbym weterynarię jednak.

Zdobyc pracę... to trudny temat. Pisałem o tym wyżej uśmiech Natomiast po skończonym Wydziale Leśnym można robić wszystko. Albo w lasach, albo gdziekolwiek. Mam kolegów i koleżanki co pracują w lesie, w biurze i między lasem i biurem. Są też właściciele firm reklamowych, restauracji, taksówkarze i bezrobotni... etc...

Z jednego tylko nie rezygnuj: z marzeń, ale też myśl i bądź na bieżąco ze sprawami okołomarzeniowymi!

Być inteligentnym to bardzo męczące...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Studia leśne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: