Wirtualne Lasy
Wirtualne Lasy
Forum dyskusyjne dla ludzi interesuj�cych si� lasem. Forum zosta�o uruchomione w dniu 3 czerwca 2006 roku. Przy portalu www.lasy.pl dzia�a r�wnie� lista dyskusyjna. Zapraszamy<

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozkład drewna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Hodowla lasu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika
X

PostWysłany: Wto, 21 Lis 2006, 14:29    Temat postu: Rozkład drewna Odpowiedz z cytatem

Witam Ponownie wszystkich Czytających!

Wiem, że na forum mam do czynienia z leśnikami, więc może uda mi sie uzyskać podpowiedź dotyczącą fachowej literatury.
Interesuje mnie bowiem zagadnienie rozkładu drewa.Wiem, że wyróżnia się różne typy (rodzaje) rozkładu. Próbuję znależć odpowiedź m.in. na pytania czym się różni murszenie od gnicia, jakie są różnice w rozkładzie drewna róznych gatunków drzew, itp.
Jestem bardzo zainteresowan wszystkim co wiąże się z rozkładem drewna, zwłaszcza świerkowego i bukowego.
Będę wdzięczna za wskazanie jakiejś literatury, moga to być podręczniki, ale cenne będą też artykuły.

Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki to będę serdecznie wdzięczna

Pozdrawiam ze środka Polski

Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Sro, 29 Lis 2006, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasjonujące hobby, nie ma co mrugnięcie porozumiewawcze Nawet nie wiem co poza takim podręcznikiem Mańki z fitopatologii jeszcze traktuje o tym zagadnieniu. Trzeba liczyć na świat nauki, bo jakoś wśród leśników nie spotkałem fanów tego zagadnienia. Ale może....

Być inteligentnym to bardzo męczące...
Powrót do góry
Monika
X

PostWysłany: Czw, 30 Lis 2006, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za jakikolwiek odzew!Już myślałam że nikt nie odpowie. Zajrzę do tego podręcznika, może znajdę coś co będę mogła wykorzystać w pracy.
Serdeczności

Monika
Powrót do góry
KubaT

PostWysłany: Nie, 28 Sty 2007, 12:44    Temat postu: Rozkład drewna Odpowiedz z cytatem

hej Monika!
nie wiem czy jeszcze potrzebujesz wiadomości ma temat rozkładu drewna ale jest ksiązka wykorzystywana na studiach O SUROWCU DRZEWNYM autorstwa KRZYSIKA. Mysle, że znajdziesz tam to co Cię interesuje!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Hodowla lasu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: