Wirtualne Lasy
Wirtualne Lasy
Forum dyskusyjne dla ludzi interesujących się lasem. Forum zostało uruchomione w dniu 3 czerwca 2006 roku. Przy portalu www.lasy.pl działa również lista dyskusyjna. Zapraszamy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cechy taksacyjne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Użytkowanie lasu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baluu
XX

PostWysłany: Wto, 20 Cze 2006, 14:27    Temat postu: Cechy taksacyjne Odpowiedz z cytatem

może mi ktoś powiedzieć jak sie dzieli taksacje na jakiej podstawie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tatko
XX

PostWysłany: Wto, 27 Cze 2006, 23:38    Temat postu: Re: Cechy taksacyjne Odpowiedz z cytatem

baluu napisał:
może mi ktoś powiedzieć jak sie dzieli taksacje na jakiej podstawie?

Wydaje mi się, że to temat pod inny dział - urządzanie lasu. uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
baluu
XX

PostWysłany: Sro, 28 Cze 2006, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz zwasze sie może wydawac jak byS zadawał pytanie to byś je postawił w urządzaniu a ja dałem w uzytkowaniu wiec prosze o odpowiedz. A i to już sa przesadne niuanse!
Redwald
X

PostWysłany: Sob, 01 Lip 2006, 6:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś tak ciężko odpowiedzieć na pytanie tak sformuowane uśmiech. Bo z niego nic nie wynika. A co do niuansów pomiedzy Użytkowaniem lasu a Urządzaniem lasu to się setnie ubawiłem.

Cechy taksacyjne drzewostanu: skład gatunkowy, wiek, bonitacja (dla każdego gatunku wchodzącego w skład drzewostanu), stopień zadrzewienia, jakość techniczna, przydatność hodowlana, formy zmieszania.
I na podstawie tych cech dzieli się drzewostany na wydzielenia, czyli drzewostany o takich samych cechach taksacyjnych.
Powrót do góry
tatko
XX

PostWysłany: Wto, 18 Lip 2006, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodałbym jeszcze budowę (strukturę) pionową, miąższość, bieżący przyrost miąższości, zwarcie, luki, podrost, nalot, podszyt, pochodzenie drzewostanu, opis wyłączeń obejmujących grunty nieleśne, wskazówki gospodarcze na najbliższy okres gospodarczy (10-lecie) Szczęśliwy
Powrót do góry
ponury_żniwiarz
X

PostWysłany: Sro, 26 Lip 2006, 13:44    Temat postu: taksacja lasu Odpowiedz z cytatem

Darz Bór
Taksacja lasu jest elementem składowym procesu inwentaryzacji lasu. Inwentaryzację w tym taksację lasu przeprowadza się kilkoma znanymi metodami: szacunkowe, pomiarowe, pomiarowo-szacunkowe i reprezentacyjne (statystyczne). Charakterystykę poszczególnych znajdziesz w każdym podręczniku akademickim do urzadzania lasu. Opisy taksacyjne sporządza się dla pododdziałów kolejno okreslając nastepujące cechy:
- zaliczenie do rodzajów lasów ochronnych;
- typ siedliskowy lasu;
- gospodarczy typ drzewostanu;
- strukturę drzewostanu;
- skład gat. w poszczególnych piętrach
- przeciętny wiek;
- zwarcie w panującym piętrze;
- występowanie podrostów, nalotów, podsadzeń i podszytu;
- występowanie nasienników i przestojów;
- luki do uproduktywnienia.
Natomiat przy opisie taksacyjnym powierzchni leśnej nie zalesionejnalezy kolejno okreslać:
- zaliczenie do rodzajów lasów ochronnych;
- rodzaj powierzchni;
- typ siedliskowy lasu;
- gospodarczy typ drzewostanu;
- gatunek główny gospodarczego typu drzewostanu;
- występowanie podrostów, nalotów i krzewów;
- występowanie starszychy drzew;
Ehhh bardzo wyczerpująca odpowiedź.
Służę pomocą. Pozdrawiam. Darz Bór
Powrót do góry
gepard

PostWysłany: Pią, 30 Gru 2011, 20:18    Temat postu: Taksacja. Odpowiedz z cytatem

Pytanie Korzystając z temtu czy mógł by mi ktoś napisać jakie są nowoczesne metody taksacyjne lasu ? Pytanie Pytanie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Użytkowanie lasu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: