Wirtualne Lasy
Wirtualne Lasy
Forum dyskusyjne dla ludzi interesujących się lasem. Forum zostało uruchomione w dniu 3 czerwca 2006 roku. Przy portalu www.lasy.pl działa również lista dyskusyjna. Zapraszamy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

I co dalej?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Studia leśne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mmmol

PostWysłany: Pon, 05 Cze 2006, 13:46    Temat postu: I co dalej? Odpowiedz z cytatem

Właśnie odbieram dyplom ukończenia studiów i nie wiem co dalej! nigdzie nie mogę dostać się na staż bo "nie ma wolnych miejsc" - takie są perspektywy na pracę w lesie przecięnego absolwenta.

Zastanawiam się więc nad Anglią. Tylko bez doświadczenia też nie jest łatwo. A może ktoś wie jak to jest w angielskich lasach? Co z dyplomen - jest ważny czy nie? trzeba coś tam jescze studiować czy można tak z marszu przcować?

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RySiek
X

PostWysłany: Pon, 05 Cze 2006, 23:21    Temat postu: Re: I co dalej? Odpowiedz z cytatem

mmmol napisał:
Właśnie odbieram dyplom ukończenia studiów i nie wiem co dalej! nigdzie nie mogę dostać się na staż bo "nie ma wolnych miejsc" - takie są perspektywy na pracę w lesie przecięnego absolwenta.

Zastanawiam się więc nad Anglią. Tylko bez doświadczenia też nie jest łatwo. A może ktoś wie jak to jest w angielskich lasach? Co z dyplomen - jest ważny czy nie? trzeba coś tam jescze studiować czy można tak z marszu przcować?

pozdrawiam

Zrób jak planujesz !! Miejsc nie ma i nie będzie Diabelnie wściekły

RySiek
Magdalena
X

PostWysłany: Pon, 05 Cze 2006, 23:25    Temat postu: chyba że Odpowiedz z cytatem

zawsze można zmienić nazwisko...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Pon, 05 Cze 2006, 23:34    Temat postu: Re: I co dalej? Odpowiedz z cytatem

mmmol napisał:

pozdrawiam

W angielskich lasach to można Robin Hood'a ganiać co najwyżej mrugnięcie porozumiewawcze Jak nie masz "dojść" to licz na szczęście - ale czy na nim przysżłość zbudujesz w tym kraju i w tej firmie...? Cholera wie. Ale każdy musi pójść swoją drogą.
Życzę wytrwałości i szczęścia.

Być inteligentnym to bardzo męczące...
Powrót do góry
Mariusz Liebek
XX

PostWysłany: Czw, 08 Cze 2006, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważąj w angielskich lasach na ruch lewostronny ! bleee
Z tego co słyszałem ( a słyszałem) , to generalnie nie ma większych trudności po studiach ( moja chrześnica i jej mąż - obydwoje po AR Poznań ) bez większych problemów znaleźli pracę .Jest podobno kłopot z tym , że cięzko trafic w swój rejon , a zdarza się drugi koniec Polski.... I tyle...... nie wiem ,czy nie podkurzyłem trochę .... :shock:
borodziej
X

PostWysłany: Sob, 10 Cze 2006, 10:05    Temat postu: Re: I co dalej? Odpowiedz z cytatem

mmmol napisał:

pozdrawiam

Z innego miejsca na Forum (Lasy Państwowe):

admin napisał:
W dniu 7 czerwca 2006 roku Dyrektor Generalny Lasów Państwowych wydał nowe zarządzenie w sprawie stażu absolwentów szkół oraz ich przyjmowania do zatrudnienia w Lasach Państwowych.

Więcej pod adresem:
http://www.lasy.pl/article.php?sid=1447&mode=thread&order=0

Diabełek skrzywiony Diabełek skrzywiony Diabełek skrzywiony
Marian
XX

PostWysłany: Sro, 14 Cze 2006, 7:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Młodzież ucieka, a rządzący zachowują się jak orkiestra na Titanicu :shock:
Powrót do góry
baluu
XX

PostWysłany: Wto, 20 Cze 2006, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmmol ma studia i nie wie jak bedzie a ja po Tl to nie ma co mysleć o pracy przynajmniej w LP
Mariusz Liebek
XX

PostWysłany: Czw, 22 Cze 2006, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baluu , więcej optymizmu Wykrzyknienie Nie będzie tak źle... mrugnięcie porozumiewawcze
baluu
XX

PostWysłany: Czw, 22 Cze 2006, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oby oby bardzo bym chiał prace dostać jakąś w LP
lesniczka
X

PostWysłany: Pią, 23 Cze 2006, 13:57    Temat postu: lesnictwo a Anglii???? Odpowiedz z cytatem

tak na tema roboty!!!!!
w Anglii nie oszukujmy sie nie ma lasow tak jak u nas , sa male prywatne , zaniedbane zarosla, nikt nie patrzy na produkcje i w ogole ...szkoda tam nasze glowy mialy co innego przez lata studiow wpajane.A jak juz sa lasy to maja charakter parkow lub terenow chronionych w ktorych kadra wykwalifikowana pracuje a nasz dyplom niewiele ich obchodzi no i jezyk perfekt trzeba ...c(hoc mozna sie zalapac na poczatek a potem jak juz jezyk bedziesz znal to...jazda.)Sa tam rozne organizacje przyrodnicze , chroniace przyrode trzeba w malych wioskach siie tez rozgladac ale tu tez ciezka praca.Nie zrazac sie!!!ciagnac do przodu!!!!wszedzie na poczatku jest trudno(mozesz zrobic sobie w anglii takie kursy na hmmm jak to nazwac malego badacza przyrody-oni maja takie polroczne kursy przy colleg-ach , mozna zdobyc tytul manager przyrody -tki maly , ale ziarnko do ziarnka...)
Pozdrawiam!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sedno
XXX

PostWysłany: Nie, 09 Lip 2006, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednym słowem komercjalizacja i wielkie halo.

Dlaczego mamy się na nich wzorowac?

Zacznijmy szanowac sami siebie.

Tam nam zazdroszczą naszych lasów i terenów iście dziewiczych w przyrodzie. Mają nas za dzikusów? Nie.
Natomiast nie pochwalą nas z pewnością. Nie zauważacie, że w świecie każda pliszka swój ogonek chwali chocby sztuczny?

Natomiast co się tyczy wiedzy i przygotowania do zawodu.

Wiedza Polaków jest zawsze zaskakująca. I nie bardzo która nacja nam dorównuje.
Powrót do góry
tatko
XX

PostWysłany: Pon, 10 Lip 2006, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sedno napisał:
Wiedza Polaków jest zawsze zaskakująca. I nie bardzo która nacja nam dorównuje.

Zwłaszcza, że Polacy są dobrze przygotowani do życia i wszędzie dają sobie radę... "trzeba sobie dawać radę" - powiedział Polak, zawiązując buta dżdżownicą... Szczęśliwy
Powrót do góry
sedno
XXX

PostWysłany: Pon, 10 Lip 2006, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otóż to Ubaw Inni potrzebują rzepów.
Powrót do góry
klara

PostWysłany: Czw, 08 Mar 2007, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej,tak nie jest latwo,nie zalamuj sie bedzie dobrze!pamietaj,w Anglii czy w Polsce jesli kochasz ten zawod dasz sobie rade.CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Studia leśne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: