Wirtualne Lasy
Wirtualne Lasy
Forum dyskusyjne dla ludzi interesujących się lasem. Forum zostało uruchomione w dniu 3 czerwca 2006 roku. Przy portalu www.lasy.pl działa również lista dyskusyjna. Zapraszamy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Aktywacja nowych użytkowników
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> ABC...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Nie, 25 Lut 2007, 23:10    Temat postu: Aktywacja nowych użytkowników Odpowiedz z cytatem

Z powodu ogromnie dużego procederu zapisywania na forum przez booty reklamowe i innej maści spamerstwo z dniem dzisiejszym włączona została aktywacja nowych użytkowników przez adminów forum. Trochę to wydłuży czas aktywacji nowego konta, ale obiecujemy dołożyć wszelkich starań, żeby proces ten nie trwał zbyt długo, myślę, że od kilku do kilkudziesięciu minut maksymalnie.
Przepraszam za tę niedogodność, ale ilość niechcianych użytkowników oraz ich postów była zatrważająco duża. Miejmy nadzieję, że to się z tą chwilą ciut uspokoi.

Ten wątek może posłuży tym co się chcą trochę pomądrzyć i podzielić z nami dobrymi radami i pomysłami dotyczącymi Forum.

Być inteligentnym to bardzo męczące...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater
X

PostWysłany: Pon, 26 Lut 2007, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że wreszcie do tego doszło. Zakończy to wszelkiego rodzaju spam na forum. Szczęśliwy
Powrót do góry
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Sob, 24 Mar 2007, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kater napisał:
Cieszę się, że wreszcie do tego doszło. Zakończy to wszelkiego rodzaju spam na forum. Szczęśliwy

A zarazem umrze wszelki ruch mrugnięcie porozumiewawcze LDL ruszyła z kopyta więc jak widzę forum czeka. A gdyby tak spamerstwo przeciekało już by nam się liczba użytkowników podwoiła. Ale do d... z takimi użytkownikami!

Powrót do góry
BTK47
XX

PostWysłany: Pon, 26 Mar 2007, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomCio napisał:
kater napisał:

A zarazem umrze wszelki ruch mrugnięcie porozumiewawcze LDL ruszyła z kopyta więc jak widzę forum czeka. A gdyby tak spamerstwo przeciekało już by nam się liczba użytkowników podwoiła. Ale do d... z takimi użytkownikami!

Chyba lepiej iść tylko "na jakość", a nie ilość +bylejakość!
Powrót do góry
puszczyk
X

PostWysłany: Pon, 26 Mar 2007, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Szczęśliwy
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Pon, 26 Mar 2007, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BTK47 napisał:
Chyba lepiej iść tylko "na jakość", a nie ilość +bylejakość!

puszczyk napisał:
Popieram Szczęśliwy

Oj, to nie ulega tzw. kwestii. Osobiście wolę po ciuchutku kasować informacje o "nowych" członkach forum, oraz wykaszać ich członkowstwo raz na.... niestety jakis czas mrugnięcie porozumiewawcze niż wojować jeszcze z tym co dosłownie w kilkanaście sekund potrafi taki boot zdziałać. Ale wyraziłem także swego rodzaju żal, że pomimo postawienia na jakość wychodzi psia kość tylko jakoś... no a gdzie to "Ć"? Tak się przyzwyczailiśmy do LDL, że nam już forum nie bardzo leży. Póki co mam nadzieję, póki co...

Powrót do góry
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Nie, 22 Lip 2007, 22:58    Temat postu: Jeszcze rzecz ważna w temacie aktywacji nowych użytkowników! Odpowiedz z cytatem

Jeśli jako Nowy Użytkownik zakładasz konto na tym forum Zrób coś co pozwoli Cię zidentyfikować jako NORMALNEGO człowieka. Chodzi o to, że każdego dnia pojawia się co najmniej kilkanaście nowych kont założonych przez sieciowe automaty spamowe i co czas jakiś siadamy i te konta kasujemy. Dziś np. po tygodniu niemal bycia poza zasięgiem sieci wywaliłem takich kont około 100. Pojawiło się zaś ze 4 NORMALNYCH użytkowników. I tu mam dylemat, bo czasem nie jestem pewien czy usuwam adres zbędny, czy kogoś kto chciał się zapisać na forum. Stąd prośba! Sam nick i mail to za mało (nie zawsze jest on w domenie .pl a czasem te smieciaste bywają i w .pl) Śmiecą głównie zagraniczne serwery więc proszę przy rejestracji podac jakieś nasze, ładne polskie słowo. Choćby w rubryce "skąd", "zawód" czy "zainteresowania".

Przepraszam jeśli kogoś wycharatałem w pędzie kasowania. To nie złośliwość tylko raczej brak pewności, że to swój! Spróbuj śmiało zarejestrować się raz jeszcze, a potem dzielnie zniosę OPR w tym miejscu mrugnięcie porozumiewawcze

Powrót do góry
BTK47
XX

PostWysłany: Pon, 23 Lip 2007, 10:28    Temat postu: Re: Jeszcze rzecz ważna w temacie aktywacji nowych użytkowni Odpowiedz z cytatem

Cytat:
TomCio? napisał:
Jeśli jako Nowy Użytkownik zakładasz konto na tym forum Zrób coś co pozwoli Cię zidentyfikować jako NORMALNEGO człowieka.
(...)

Śmiecą głównie zagraniczne serwery więc proszę przy rejestracji podac jakieś nasze, ładne polskie słowo. Choćby w rubryce "skąd","zawód" czy "zainteresowania".

Zdecydowanie popieram.

Sorry "kater ", ale posłużę się przykładem Twojego wpisu w tym wątku....
Właściwie to takich forumowiczów generalnie "skreślam" i ignoruję ich wpisy, czyli po prostu ich nie widzę na monitorze. Skoro bowiem ktoś nie chce czegoś ujawnić, to nigdy nie wiadomo jakie ma zamiary...
Ponieważ jednak w przeszłości już korespondowaliśmy na innym forum (OEL), więc wiem, z kim mam przyjemność, i nie trafisz do ignorowaych"......

Tak więc zachęcam do podawania wiecej szczegółów o sobie.....
Powrót do góry
kater
X

PostWysłany: Pią, 27 Lip 2007, 20:49    Temat postu: Re: Jeszcze rzecz ważna w temacie aktywacji nowych użytkowni Odpowiedz z cytatem

BTK47 napisał:
Ponieważ jednak w przeszłości już korespondowaliśmy na innym forum (OEL), więc wiem, z kim mam przyjemność, i nie trafisz do ignorowaych"......

Tak więc zachęcam do podawania wiecej szczegółów o sobie.....

Wielkie dzięki, tylko co ja mogę o sobie napisać Pytanie - spróbuję...
Powrót do góry
BTK47
XX

PostWysłany: Sob, 28 Lip 2007, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"kater"- dziękuję za reakcję....
Posłużyłem się Twoim przykładem, teraz wykorzystam inny.
Mam na myśli "puszczyka" - ale myślę o nim pozytywnie. Napisał bowiem w swoim profilu "Pomorze", ja "Kaszuby".
Dla mnie ta informacja oznacza, że jest on gdzieś blisko mnie, że czasem tak zupełnie przypadkiem może nawet dojść do zupełnie przypadkowego bliskiego spotkania....
Ten przykład zaś oznacza że pisząc o niektórych sprawach z osobami o których wiem coś więcej niż o innych mogę sobie pozwolić na inny sposób myślenia i formułowanie swoich wypowiedzi niż w korespondencji z kimś np. mieszkającym w centrum Katowic, dla którego "las to miejsce, gdzie mieszkają różne zwierzątka, na które polują niedobrzy myśliwi".....
Bo on zna las tylko z kilku wyjazdów niedzielnych w ciągu roku, zazwyczaj gdzieś nad brzeg rzeczki lub jeziorka, w którym mozna umyc swoje autko; i ta operacja była w zasadzie głównym celem tego wyjazdu....
Zdarzają się tacy, którzy po takim wyjeździe są strasznie "mądrzy" wiedza rozsadza im umysł....

Dlatego uważam za wskazane ( grzecznościowe) podawanie takich informacji o sobie, które przy odczytywaniu wpisu na forum pozwolą na podstawie "podavatarkowych" informacji przypomnieć kim jest autor wpisu.....
Koresponduję na kilku forach, nie tylko związanych z leśnictwem...
Zazwyczaj chcę wiedzieć coś o moim respondencie. Zaglądam więc do jego "profilu", a tam także nic.....
Ja w swoim "profilu" napisałem w zasadzie wszystko, o co mnie tam pytano.
Nie uważam za właściwym styl, w jakim inni wpisują się pod różnego rodzaju artykułami prasowymi, i w innych miejscach nie wymagających logowania....
Powrót do góry
puszczyk
X

PostWysłany: Sob, 28 Lip 2007, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po jakimś czasie zajrzałem na forum . Nie wiem czy dane w profilu są aż tak dalece odbiegające od prawdy kim jestem , ale nie widzę konieczności uściślenia ich . Czasami sprawy poruszane na tym czy innym forum są bardzo kontrowersyjne i mogą przynieść gromy z różnych stron . Dlatego takie malutkie "ukrywanie się " pomaga na szczere wypowiedzi na tym forum . Znajomi wiedzą kto to puszczyk Szczęśliwy a pozostałym pozostawiam dyskusję . Co do ciebie BTK47 może nawet mijamy się na ulicy pięknego miasta jakim jest Bytów . Szczęśliwy Szczęśliwy Szczęśliwy
kater
X

PostWysłany: Sob, 28 Lip 2007, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

puszczyk napisał:
Czasami sprawy poruszane na tym czy innym forum są bardzo kontrowersyjne i mogą przynieść gromy z różnych stron . Dlatego takie malutkie "ukrywanie się " pomaga na szczere wypowiedzi na tym forum .

Puszczyk wskazał dość istotne znaczenie anonimowości na forum, można szczerze i prawdziwie podawać fakty, nie narażając się na, jak w cytacie, gromy z różnych stron.
Człowiek czuje się bezpiecznej, ukryty, zwłaszcza jeszcze pracujący w lasach... Wykrzyknienie
Powrót do góry
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Nie, 29 Lip 2007, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kater napisał:

Puszczyk wskazał dość istotne znaczenie anonimowości na forum, można szczerze i prawdziwie podawać fakty, nie narażając się na, jak w cytacie, gromy z różnych stron.
Człowiek czuje się bezpiecznej, ukryty, zwłaszcza jeszcze pracujący w lasach... Wykrzyknienie

A się kryjta i maskujta jak chceta!
Ja wracając do meritum mojej wypowiedzi przypominam: nie zależy mi na prawdziwych szczegółach z życia noworejestrujących się użytkowników. Zależy mi - jako pomagierowi admina - żeby mieć minimum pewności, że nowy użytkownik forum to "Swój człowiek" a nie automat-spamer. Mając tylko nick i maila nie mam tej pewności i takich będę KASOWAŁ bezlitośnie. Niech łaskawie wpisze w rubrykę "zainteresowania" choćby proste NIE WASZ INTERES i już będzie wiadomo, że swój człowiek i zagrzeje tu miejsca.
Ot i wszystko o co mi chodzi. Opis zawsze można zmienić, albo usunąć,
byle tylko przebrnąć rejestrację!
Proponuję - jeśli jest wola kontynuacji tego wątku - przejść z nim do Hyde Parku, bo dryfujemy w złym kierunku!

Powrót do góry
BTK47
XX

PostWysłany: Pon, 30 Lip 2007, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zależy mi na prawdziwych szczegółach z życia noworejestrujących się użytkowników. Zależy mi - jako pomagierowi admina - żeby mieć minimum pewności, że nowy użytkownik forum to "Swój człowiek" a nie automat-spamer.

I O TO CHODZI!!!!
Zapewne każdy pisuje także na innym forum. Osobiście jestem zalogowany na kilkunastu, pisuję tam w miarę często...
I naprawdę - wiele forów ma tak ostre procedury rejestracyjne, że właściwie to tylko nie proszą o rozmiar butów i kołnierzyka....
Co nie oznacza że jest pewność, że rejestrujący się podaje swoje prawdziwe dane, i nie oznacza to także, że wszystko co poda forumowicz musi być dostępne ogółowi.....
Zazwyczaj wielu adminów informuje, które informacje będą widoczne publicznie.

Jeszcze raz powtarzam : kto chce być anonimowy i "pokazać swój styl" niech pisuje pod artykułami i "niusami" o polityce i politykach, w stylu tam przyjętym....
Powrót do góry
BTK47
XX

PostWysłany: Pon, 30 Lip 2007, 13:03    Temat postu: UWAGA- NOWY UZYTKOWNIK!!!!!! Odpowiedz z cytatem

Po napisaniu poprzedniego postu zajrzałem do spisu użytkowników.
Zacząłem od ostatniej strony. I oto bardzo zaciekawiła mnie nazwa użytkownika ozn. nr-em 163, zarejestrowanym w dniu dzisiejszym!!!!!
W związku z tym mam pytanie: czy aby istnieje 150 % pewności że ten użytkownik ta drogą nie podrzuci nam jakiegoś paskudztwa? (vide jego strona www.).
Co o rejestracji takiego użytkownika sądzą zwolennicy anonimowości?
Czy Admin zagwarantuje nam całkowite bezpieczeństwo i uchroni przed niepożądanymi skutkami bycia jego na naszym forum?
Jakie podał informacje o sobie, które pozwoliły na zarejestrowanie go...
Itd, itd....
Czy aby nie byłoby wskazane aby w przypadku podania strony www. przed zarejestrowaniem sprawdzić, co zawiera podana strona.
Ogólnie wiadomo, że "takie strony" to duże prawdopodobieństwo złapania jakiegoś paskudztwa.

Ja również posiadam swoją stronę www ( genealogia). Jest ona w trakcie budowania, więc wielu informacji tam nie ma, ale mimo to zapraszam do jej odwiedzenia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> ABC... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: