Wirtualne Lasy
Wirtualne Lasy
Forum dyskusyjne dla ludzi interesuj�cych si� lasem. Forum zosta�o uruchomione w dniu 3 czerwca 2006 roku. Przy portalu www.lasy.pl dzia�a r�wnie� lista dyskusyjna. Zapraszamy<

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ogrodzenie lasu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Hodowla lasu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Warmin
X

PostWysłany: Sro, 29 Paź 2008, 16:36    Temat postu: Ogrodzenie lasu Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Jestem nowy i mam nadzieję że piszę w dobrym miejscu. Mianowicie mam takie pytanie. Czym jest najlepiej ogrodzić las? Bo mam takie zapotrzebowanie i nie wiem za bardzo co z tym zrobić. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Warmin
X

PostWysłany: Czw, 30 Paź 2008, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukałem trochę na wlasną ręke jeszcze i znalazłem coś takiego http://www.betafence.com/site/professional/products/product.asp?l=13&vt=f&p=320200 ale chciał bym wiedziec czy to się sprawdzi czy nie. Proszę o odpowiedzi jezeli ktos ma z czyms takim do czynienia.
Powrót do góry
crolic
X

PostWysłany: Sro, 05 Lis 2008, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy w jakim celu zamierzasz ogrodzić las...
Jeśli chodzi o ochronę upraw przed zwierzyną to polecam:
http://www.zol-tarnobrzeg.com.pl/siatki-lesne/
masz tam też sporo informacji na temat rodzajów i zastosowań siatek.
Powrót do góry
Warmin
X

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2008, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak własnie chodzi mi o grodzenie lasu przed zwierzyną. A to co wysłałeś to jest cos takiego jak ja wstawiłem w linku. Więc taka siatka się sprawdzi?
Powrót do góry
crolic
X

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2008, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całe Lasy Państwowe tym grodzą, więc chyba się sprawdzi mrugnięcie porozumiewawcze
Jak potrzebujesz się dowiedzieć jak to się montuje to udaj się do najbliższego leśniczego, poradzi co i jak zrobić. Kupisz też u niego (lub zamówisz) słupki na których założysz siatkę.
Jak dobrze porozmawiasz to zdradzi Ci sekrety jak to zrobić żeby jak najdłużej służyła, nie ma tego w żadnej książce, uczy tego praktyka.
Powrót do góry
Warmin
X

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2008, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha no to fajnie. Tak mi sie wydawało ze to sie sprawdzi ale jak mówisz ze całe lasy państwowe tym grodzą no to znaczy że solidna rzecz musi być. A wspominałes o słupkach czy te które są w link który podałem będą dobre?
Powrót do góry
Warmin
X

PostWysłany: Sro, 12 Lis 2008, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już zamówiłem ogrodzenie razem z metalowymi słupkami doszedłem do wniosku że jednak metal to metal. JAk będe miał już zamontowane to sie odezwę.
Powrót do góry
crolic
X

PostWysłany: Sro, 12 Lis 2008, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaa no właśnie miałem pisać mrugnięcie porozumiewawcze
W lasach stosujemy słupki drewniane jako bardziej ekologiczne, tańsze i łatwiej dostępne...
Obawiam się, że metalowymi mogą się zainteresować 'poszukiwacze' złomu.
Powrót do góry
Warmin
X

PostWysłany: Pon, 17 Lis 2008, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to chyba juz za późno i nie da się zmienić zamówienia bo to juz jednak kilka dni, chociaz z 2 strony był weekend. Ale może nie pokradną w końcu równie dobrze mogli by kraść cała siatke przeciez też metal. Moze ni będzie tak źle. Nie ma co się martwic na zapas poza tym metalowe słupki wytrzymaja dłużej.
Powrót do góry
Warmin
X

PostWysłany: Czw, 20 Lis 2008, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uf udało się słupków metalowych nie będzie będzie zrobione to w drewnie Szczęśliwy. Dobrze że mi powiedziałeś udało się jeszcze to odkręcić i będzie siatka betefence ta co miała byc i drewniane słupki.
Powrót do góry
Warmin
X

PostWysłany: Wto, 25 Lis 2008, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz do mnie siatka dotarła i słupki też są. pierwsze wrażenie dobre, mocna siatka i dbrze wykonana teraz czekam tylko na montarz. jak już bedzie po wszystkim to napisze jak wyszło. Crolic dzięki bardzo za pomoc w wyborze.
Powrót do góry
Warmin
X

PostWysłany: Wto, 30 Gru 2008, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamontowane było wszystko sporo wczesniej, ale nie udało się napisać ze wzgledu na brak czasum ale teraz mam troche czasu i jest wszystko w najlepszym porzadku, mocna siatka, zima nie przeszkadza ogólnie super. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Powrót do góry
Falco
X

PostWysłany: Sob, 30 Maj 2009, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crolic napisał:
Całe Lasy Państwowe tym grodzą, więc chyba się sprawdzi mrugnięcie porozumiewawcze
Jak potrzebujesz się dowiedzieć jak to się montuje to udaj się do najbliższego leśniczego, poradzi co i jak zrobić. Kupisz też u niego (lub zamówisz) słupki na których założysz siatkę.
Jak dobrze porozmawiasz to zdradzi Ci sekrety jak to zrobić żeby jak najdłużej służyła, nie ma tego w żadnej książce, uczy tego praktyka.

Czy mógłbyś zdradzić te sekrety Pytanie czy to jest "ściśle tajne?" mrugnięcie porozumiewawcze
crolic
X

PostWysłany: Wto, 16 Cze 2009, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie doczytałeś chyba do końca:
"...nie ma tego w żadnej książce, uczy tego praktyka."
innymi słowy doświadczenie uśmiech
Ja go nie mam w tym temacie, jak miałbym grodzić, też bym podpytał starszego stażem leśniczego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Hodowla lasu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: