Wirtualne Lasy
Wirtualne Lasy
Forum dyskusyjne dla ludzi interesuj�cych si� lasem. Forum zosta�o uruchomione w dniu 3 czerwca 2006 roku. Przy portalu www.lasy.pl dzia�a r�wnie� lista dyskusyjna. Zapraszamy<

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Forumowe "technikalia"...
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PiotrK
Administrator

PostWysłany: Pią, 03 Maj 2013, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Shreku, wchodzisz w swój profil (w górnym menu klikasz na napis "Profil"), przewijasz ekran niżej, aż zobaczysz napis "Panel kontrolny emblematów". W drugim wierszu tego panelu jest napis "Wyślij Emblemat z twojego komputera" a obok okienko i przycisk "Przeglądaj...". Naciskasz na ten przycisk i wyszukujesz na swoim komputerze obrazek, który ma być avkiem. Gdy znajdziesz, klikasz na ten plik a następnie na "Otwórz". Adres obrazka powinien się przenieść do okienka więc przewijasz ekran na dół i klikasz "Wyślij". Avek powinien się pojawić gdzie trzeba uśmiech

O wstawianiu obrazków do postów napiszę jutro, bo dziś już idę spać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shrek
X

PostWysłany: Pią, 03 Maj 2013, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Piotrze w końcu internet to dla mnie nie taka nowość o czym na pewno wiesz. Napisałem, że obrazek jest mniejszy niż skromne wymagania ale wciąż pokazuje mi się komunikat o rozdzielczości i pliku nie mogę umieścić. Nie będę go zmniejszał do wielkości główki od szpilki bo to nie ma najmniejszego sensu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shrek
X

PostWysłany: Pią, 03 Maj 2013, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu się udało i czekam na instruktarz co do zdjęć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Pią, 03 Maj 2013, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shrek napisał:
W końcu się udało i czekam na instruktarz co do zdjęć.

W ABC... już się pojawił krótki instruktaż przez Piotra przygotowany.
Nie jest to proste z początku przynajmniej, ale tak krawiec kraje... mrugnięcie porozumiewawcze

Być inteligentnym to bardzo męczące...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Pią, 10 Maj 2013, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety problem z dostępem do plików na dysku googla bo trzeba mieć uprawnienia do przeglądania. Uprawnień dla całego forum nadać się chyba nie da.
Pozwoliłem sobie usunąć Shrekowy post z linkami, bo nawet ctrl+c i ctrl+v do przeglądarki nie dają nic.
Za to link do galeryjki i owszem, ładny uśmiech

Powrót do góry
PiotrK
Administrator

PostWysłany: Pią, 10 Maj 2013, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomCio? napisał:
Niestety problem z dostępem do plików na dysku googla bo trzeba mieć uprawnienia do przeglądania. Uprawnień dla całego forum nadać się chyba nie da.
Ale można poszczególne pliki lub katalogi udostępnić w trzech formach:
  • Prywatny - tylko osoby, którym przyznano uprawnienia mogą uzyskać dostęp. Wymagane jest zalogowanie się.
  • Każdy użytkownik mający link - każdy użytkownik mający link może uzyskiwać dostęp. Nie jest wymagane logowanie się.
  • Publiczny w internecie - każdy użytkownik internetu może znajdować i uzyskiwać dostęp. Nie jest wymagane logowanie się.
Wystarczy więc aby Shrek ustawił w udostępnieniach ten ostatni sposób i wszyscy możemy się jego zdjęciami cieszyć. Jeśli nie chce abyśmy widzieli wszystkie zdjęcia to wystarczy, że założy katalog (np. o nazwie "Forum") o takich uprawnieniach i do niego wstawia zdjęcia, które chce pokazać.

PS. Wystarczy chyba nawet drugi sposób. Wszak przekazuje nam link do pliku.
Powrót do góry
PiotrK
Administrator

PostWysłany: Pią, 10 Maj 2013, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie się przekonałem (sam założyłem na Dysku Google katalog na zdjęcia) empirycznie, że Dysk Google nie umożliwia właścicielowi na proste zdobycie linku do udostępnianego pliku. Okazuje się bowiem, że nikt nie pomyślał u nich o prostym przycisku "Link do pliku". Żeby wyświetlić pojedyncze zdjęcie musiałem użyć "okrężnej drogi" - Wybieram plik -> Klikam "Udostępnij" -> Kopiuję adres z okienka udostępniania (Ctrl+c bo jest już odpowiednio podświetlony) -> Ten adres wklejam w nowe okno przeglądarki -> W tak wyświetlonej stronie ze zdjęciem wchodzę w punkt menu "Narzędzia" (bo jestem szczęśliwym posiadaczem przeglądarki "Firefox" uśmiech ) nazwany "Informacje o stronie" i w zakładce "Media" odnajduję zdjęcie, o które chodzi i kopiuję jego adres. Ufff. Bardziej tego utrudnić nie mogli. Diabelnie wściekły
Powrót do góry
Naj
X

PostWysłany: Sob, 11 Maj 2013, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może łatwiej przez Picasę? Tam link się generuje automatycznie. Wieczorem spróbuję...
PiotrK
Administrator

PostWysłany: Sob, 11 Maj 2013, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naj napisał:
A może łatwiej przez Picasę?
Bez wątpienia. Ale Shrek ma konto na Dysku Google a w Picassie nie, dlatego o niej nie wspomniałem. Staram się dopasować rozwiązanie do stanu istniejącego...
Powrót do góry
Naj
X

PostWysłany: Sob, 11 Maj 2013, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
..Ale Shrek ma konto na Dysku Google a w Picassie nie...

Czy dobrze rozuniem? S. ma konto czy galerię? Ja też mam konto w domenie ...gmail... ale galerię w P.
Naj
X

PostWysłany: Sob, 11 Maj 2013, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już lepiej założyć galerię w P.
PiotrK
Administrator

PostWysłany: Sob, 11 Maj 2013, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naj napisał:
Cytat:
..Ale Shrek ma konto na Dysku Google a w Picassie nie...

Czy dobrze rozuniem? S. ma konto czy galerię? Ja też mam konto w domenie ...gmail... ale galerię w P.
Mówimy o różnych rzeczach. O trzech różnych rzeczach. Tak mi sie wydaje.
Ty mówiąc "konto w domenie ...gmail" masz na myśli "konto pocztowe". Ale Gmail to tylko jedna z usług dostarczanych przez Google. Jedna z wielu: http://www.google.pl/intl/pl/about/products/ Te usługi można włączać niezależnie a używać cały czas jednego logowania - takiego samego jak do konta pocztowego.
I ja i Shrek mamy oprócz poczty uruchomioną usługę Dysk Google, która tak naprawdę jest częścią usługi Dokumenty Google. Jednak żaden z nas nie ma uruchomionej usługi Picassa, którą masz uruchomioną Ty.
Jeśli przekonasz Shreka do jej uruchomienia i nauczysz go co i jak, to na pewno będzie mu łatwiej wstawiać zdjęcia na forum uśmiech
Powrót do góry
Naj
X

PostWysłany: Sob, 11 Maj 2013, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam konto w Google Dysk. Ale na tym koncie nic nie mam. Pikasa jest do ściągnięcia. Dla mnie trochę pogmatfana obsługa, ale jest galeria foto na Web Album. Tam umieszcza sie różne albumy. Wygenerowany link można przesłać jednej osobie lub wielu. I mają oni wtedy dostęp do albumu. Album można skonfigurować tak, że jest tylko do ogladania lub także do edycji. Jak się pokona meandry myślowe Googla, to już idzie potem łatwo. A P. ma osobne hasło...
Ponizej próbka. Dajcie znać czy to chodzi...
https://picasaweb.google.com/102128744253498467525/Ptaki2013?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMG2uPXVxKLCZw&feat=directlink
TomCio?
Administrator

PostWysłany: Sob, 11 Maj 2013, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to problem częściowo mamy rozwiązany. Obrazkami idzie się chwalić, choć nie tak łatwo je pokazywać.
Jednak wolę Was czytać niż oglądać mrugnięcie porozumiewawcze no może poza zdjęciami ze Zlotów, bo sentymentalne ze mnie bedle....

Powrót do góry
PiotrK
Administrator

PostWysłany: Nie, 12 Maj 2013, 6:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naj napisał:
Dajcie znać czy to chodzi...
Chodzi.
A jak w Picassa Web Album pokazać jedno zdjęcie? Tak jak ja pokazuję to z ImageShack:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: