Wirtualne Lasy
Wirtualne Lasy
Forum dyskusyjne dla ludzi interesujących się lasem. Forum zostało uruchomione w dniu 3 czerwca 2006 roku. Przy portalu www.lasy.pl działa również lista dyskusyjna. Zapraszamy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Goraj of course
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Technika leśne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BTK47
XX

PostWysłany: Czw, 09 Lis 2006, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, tak był także juz za moich czasów- mam tu na myśli ksywke i numer z listami, z tym że nie pamiętam, co działo sie z p. Franciszkiem kiedy szkoła i internat mieściły się w zamku. Była tam przy bocznym wejściu dyżurka, gdzie siedzieli dyżurni. O ile pamiętam to p. Franek raczej tego pomieszczenia unikał....
Moim kierownikiem internatu był p. H.Sz.
Z pewnych względów nie będzie on tematem do wspominków. Gaworzymy tu sobie rozrywkowo, wspominamy wyłącznie miłe zdarzenia.....
Niestety- zdarzyło się coś, co nie pozwala mi pisać w tej konwencji o tym panu, mimo że tak ogólnie można było wytrzymać.
Utrudniał nam życie jak mógł : np. co jakiś czas do zamku przyjeżdzał z Szamotuł fryzjer, i wówczas zaczynała się łapanka klientów....
Również podobnie działo się z sprawami stomatologicznymi - przyjeżdżała pani stomatolog, no i wówczas zaczynało się....
Kiedyś mnie dopadło, pani stwierdziła konieczność usunięcia którejś ósemki; cucili mnie 3 razy w ciągu 45 minut.
Potem mówią że nie kochamy dentystów...
Natomiast chetnie opiszę zdarzenie, w którym uczestniczył jego pies, takie wyżłopodobne bydlę, łażące po zamku, pożerające wszystko, co znalazło sie w pobliżu jego pyska ( sorry, chyba mówi się "kufy").
Pewnego dnia chłopcy z maturalnej dopadli nieszczęśnika ( psa, nie pana H.) w jednej sypialni, w momencie pożerania paczki z domu, która nieopatrznie została ukryta pod łóżkiem.
Było to w którejś sypialni w bocznym korytarzyku na parterze...
Do miski wlali eter i następnie wszdzili tam psi zad, z szczególnym uwzględnieniem jego "klejnotów" . Reakcja złoczyńcy była szybsza niż prędkość światła, okno było otwarte.......
Bydlę przeżyło, obowiązki prokreacyjne spełniał sumiennie, ale nie dalej niż w odległości 20 m. od masztalarni, gdzie mieszkał wraz z swoim panem.

Dzisiaj na stronie ZSL Goraj napisali, że do matury 255 dni. Następnym razem - tak a'propos -opiszę przypadłość jaka spotkała nasz rocznik w temacie "matura".
Było strasznie.....

PS: Chwilowo używam klawiatury z wejściem przez USB, nie przestawiłem w związku z tym BIOS-u.
Jest to sytuacja przejściowa, stąd zdarzają się błędy w postaci braku polskich znaków [np. "a" zamiast "ą", itp... ]. Staram się poprawiać błędy, ale mogę czegoś nie zauważyć... Piszę raczej szybko, i staram się nie czytać tego co już napisałem, no bo wtedy zaczyna sie poprawianie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz Liebek
XX

PostWysłany: Czw, 09 Lis 2006, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan H .Sz. - myśmy na Niego mówili Wuja Szczena ! Był naszym higienistą. Mógł zwolnić z lekcji z powodu np. przeziębienia . Wystarczyło mieć " tylko" gorączkę..... I tu było pole do popisu.... naszego oczywiście.
Hej !
15a_team
X

PostWysłany: Wto, 12 Gru 2006, 3:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za moich czasów miał ksywę Fenek...był niegroźny i raczej unikał naszego towarzystwa..mrugnięcie porozumiewawcze..co do zwolnień to pamiętam że raz była epidemia grypy i pomagał szkolnej pigułce w mierzeniu temperatury wszystkim "chorym"..i wszyscy tą temperature mieli...odpoczywaliśmy w domu caly tydzien...
Powrót do góry
BTK47
XX

PostWysłany: Sro, 20 Gru 2006, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

15a_team napisał:
co do zwolnień to pamiętam że raz była epidemia grypy i pomagał szkolnej pigułce w mierzeniu temperatury wszystkim "chorym"..i wszyscy tą temperature mieli...odpoczywaliśmy w domu caly tydzien...

To wy mieliście dodatkowo "pigułkę "?????? Szczęściarze - bo nic tak nie leczy jak ładna "pigułka" - gdzie tu sprawiedliwość?
My byliśmy skazani tylko na wdzięki p. HS.
To po pierwsze, chociaż nie o tym chciałem.
Miało być o Goraju.

Miało być i jest!!!!!!!

http://www.fotosik.pl/tagi/Goraj
http://www.man.poznan.pl/~marcinp/pages/polska/czarnkow2.html
http://www.zsl-goraj.cil.pl/obrazy/index.htm
http://www.igf.edu.pl/~skand/goraj-zamek.htm
Powrót do góry
BTK47
XX

PostWysłany: Sob, 28 Lip 2007, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
BTK47
XX

PostWysłany: Sob, 04 Sie 2007, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę tutaj przycichło, więc spróbuję - mimo okresu wakacyjnego- coś napisać.
Od samego początku zaistnienia w sieci starałem się aby na stronie naszej "starej budy" , czyli Technikum Leśnego w Goraju uruchomiono "forum" . Mogłaby też zostać stworzona galeria zdjęć wykonanych przez absolwentów.....
Tutaj małe wyjaśnienie: jestem absolwentem TECHNIKUM LEŚNEGO W GORAJU. Taką nazwę nosiła wówczas ta szkoła, taki mam nadruk i pieczęć na dyplomie. Ta więc nazwa zostala w mojej świadomości i tej nazwy zawsze będę używał.

Ponieważ moje opisane wyżej starania nie odniosły efektu - postanowiłem założyć stronę poświęconą Technikum Leśnemu w Goraju.
Pomyślałem, zrobiłem i oto link do tej strony:

http://www.sciaga.pl/klasa/s/35729-technikum_lesne-goraj

Zapraszam wszystkich absolwentów do zapisywania sie do tej szkoły, niezależnie od nazwy, jaką ta szkoła nosiła w momencie, gdy stawaliście sie jej absolwentem.
Zapraszam.

Powrót do góry
BTK47
XX

PostWysłany: Pią, 09 Lis 2007, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znów wypadło na mnie....
Otóz przed chwilą zajrzałem na stronkę ZSL w Goraju. I cóż tam zobaczyłem?
Ano kilkadziesiąt zdjęć z różnych okazji i uroczystości , które miały ostatnio miejsce w Goraju.
I tu nie jestem tak do końca przekonany czy to wina mojego sprzętu, braku umiejętności, czy może niedoróbka kogoś, kto redaguje tę stronę.
Chodzi o to tych zdjęć nie można powiększyć. A widzę tam kilka znajomych ( prawdopodobnie !) osób, lecz niestety - maly format zdjęć nie pozwala się upewnić....
A swoją drogą- czy nie lepiej byłoby utworzyć na stronie zakładkę pt. "galeria zdjęć" i tam zamieszczać wszystkie zdjęcia z odpowiednim opisem?
No i kolejny raz zapytuję ( chociaz już nie bardzo wiem kogo należy o to pytać! ) : kilkakrotnie był poruszany temat utworzenia "księgi gości".
Był poruszony i na tym się skończyło....
Może ktoś wreszcie sie na ten temat wypowie!!!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wirtualne Lasy Strona Główna -> Technika leśne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: